عیب یابی پکیج دیواری و راه حل های رفع آنها

عیب یابی پکیج دیواری و راه حل های رفع آنها

عیب یابی پکیج دیواری

عیب یابی پکیج دیواری :گرمایش خانه شما و آب گرم مصرفی مورد نیاز مانند استحمام، شست و شو و غیره کاملا به درست کار کردن  پکیج بستگی دارد. اما پکیج بعنوان یک اصل اساسی از لوازم منزل بسیار اهمیت دارد. با این وجود، بسیاری از ما نگهداری و استفاده درست از پکیج های دیواری را انجام نداده و تنها زمانی که خراب می شوند و از کار می افتند به سراغشان میرویم.

قبل از آن که به موارد مختلف خرابی و از کار افتادن پکیج و ایرادات رایج آن بپردازیم، بهتر است مواردی را که موجب کارکرد درست پکیج شما می شوند و از خرابی های یاد شده جلوگیری میکنند نام ببریم. همچنین بسیار حائز اهمیت است که به صورت دوره ای یعنی سالانه، سرویس و تعمیرات پکیج دیواری را توسط نمایندگی مجاز پکیج انجام دهید. در صورتی که به خدماتی از جمله سرویس سالانه پکیج نیاز دارید، می توانید دستگاه خود را به خدمات پارسیان بسپارید.

شما میتوانید با دریافت کد اشتراک برای همیشه ۵% از خدمات ما تخفیف بگیرید. با ما در تماس باشید ۰۹۱۲۵۷۷۹۶۲۴

مشکلات رایج پکیج

مشکلات رایج پکیج و راه حل های بیان  شده برای هر مورد، نوع و مدل پکیج بستگی ندارد.

بنابراین مطلب حاضر برای انواع پکیج های قابل استفاده است. لذا در صورتی که برای تعمیر مشکلات رایج و عیب یابی پکیج دیواری ایران رادیاتور و بوتان که در خانه از آن استفاده می کنید، به کمک و راهنمایی احتیاج دارید، می توانید از مطالبی که توسط افراد کاردان و متخصص خدمات پارسیان که در اینجا برای شما سروران جمع آوری  شده است استفاده کنید.

عیب یابی پکیج دیواری و راه حل های رفع آنها

نکات مهم جهت کارکرد بی نقص پکیج دیواری در طول سال

۱- سرویس منظم دوره ای بسیار مهم و حیاتی است.

۲-اگر پکیج شما تحت فشار میباشد و به فشاری حساس است، بصورت مرتب بار دستگاه  را چک نمایید. همچنین بار دستگاه را بر روی ۱ تا ۱٫۵ تنظیم نمایید.

۳-در تابستان هر ماه سیستم گرمایش منزل را به مدت ۵ الی ۸ دقیقه روشن کرده تا از ساکن شدن و خشکی پمپ و سایر اجزاء حساس آن جلوگیری شود.(در صورتی که تک مبدله دو منظوره باشد)

۴-ترموستات و تایمرهای دستگاه را برسی کنید و مطمئن شوید به درستی کار می کند.

۵-به صور مرتب پکیج خود را جهت هرگونه نشتی و آب ریزش بررسی نمایید.(هر ماه)

۶-رادیاتورهای خود هر سال قبل از استفاده از سیستم گرمایشی هواگیری کنید .

۷-مطمئن شوید که فضای کافی در اطراف پکیج قرار دارد و تهویه به درستی صورت میگیرد. اگر پکیج در آشپزخانه و در داخل کمد هست، از تمیز بودن و خالی بودن فضای کابینت مطمئن شوید.

۸-تمامی خروجی های فن و دودکش را برسی کنید تا مانعی در سر راه آن نباشد و به درست محصولات احتراق خارج میشود.

۹-در صورتی که متوانید شعله پیلوت را ببینید، از آبی بودن و مداوم بودن شعله مطمئن شوید. در صورتی که شعله به زردی میرود و یا به نظر کشیده و بلند می آید با متخصصان و یا با مسئولین واحد اداره گاز منطقه تماس بگیرید.

در ادامه برخی از مشکلات رایج پکیج و راهکارهای موجود را آورده ایم. با بررسی این مراحل می توانید پکیج خود را عیب یابی نموده و مشکل مربوط به آن را حل کنید.

عیب یابی پکیج دیواری و راه حل های رفع آنها

در صورتی که وقت و یا توانای عیب یابی پکیج دیواری و رفع آن را ندارید به متخصصان ما بسپارید .هم اکنون ثبت کنید

پکیج خود به خود خاموش می شود

یکی از متداولترین مشکلات پکیج های دیواری، خاموش شدن آنها به طور ناگهانی است. ممکن است این اتفاق هر چند دقیقه یک بار و یا چند ساعت یکبار رخ دهد.

علت خاموش شدن پکیج به صورت ناگهانی، به وجود تعدادی سوئیچ ایمنی برمی گردد که در صورت وحود مشکل و ایراد در کارکرد پکیج فعال شده و برای جلوگیری از بروز حوادث خطرناک مانند انفجار و آتش سوزی پکیج را فورا خاموش می کنند. اما علت خاموش شدن اتفاقی پکیج را می توان به یکی از موارد زیر ربط داد.

۱افت فشار پکیج (کاهش یا افزایش فشار آب)بار دستگاه)

۲ایراد در ترموستات دود

۳نشتی پمپ و یا خرابی پمپ

۴بسته بودن شیرهای آب

۵نبودن گاز و یا کاهش گاز

۶- وجود نداشتن جریان در قطعات الکتریکی پکیج

پکیج دیواری روشن نمی شود

یکی دیگر مشکلات پکیج های دیواری، روشن نشدن آنها به دلایل مختلف میباشد. یکی از دلایل روشن نشدن پکیج، گرفتگی لوله ها توسط هوا یا رسوب میباشد. علاوه بر این ممکن است به دلیل تنظیم نبودن فشار پکیج، دستگاه امکان روشن شدن را نداشته باشد. مشکل در شمعک و مشعل پکیج و یا گرم شدن بیش از حد آن نیز از دیگر علل روشن نشدن آن می باشد.

فشار دستگاه کاهش می یابد

کاهش فشار پکیج خود یکی از مواردی میباشد، که می تواند به مشکلات دیگری در پکیج دیواری بی انجامد. علت افت فشار دستگاه را می توان به موارد زیر ربط داد :

۱-شیر اطمینان خراب است

۲-دریچه اتوماتیک تخلیه هوا روی پمپ نشتی دارد

۳-نشتی رادیاتورها و شیرهای آنها

۴-هوای داشتن رادیاتورها

۵-ایراد در گیج فشار

علت افت فشار پکیج به نشتی سیستم پکیج و یا مدار آن مربوط میشود.

پکیج سر و صدا دارد

به مرور زمان و با استهلاک پکیج و قطعات آن، مشکلاتی در دستگاه بروز می یابد که ممکن است گاها با سر و صداهایی نیز همراه باشد. یکی از رایج ترین بخش هایی که علت سرو صدای پکیج است، پمپ گرمایش مرکزی دستگاه است. به مرور هوا در داخل پمپ ها نفوذ کرده و می تواند یک گنبد هوا یا حباب هوایی ایجاد نماید که موجب سر و صدای پمپ و در نتیجه سر و صدای پکیج گردد. خوشبختانه برای رفع این مشکل کافیست پمپ را در پشت بدنه پکیج پیدا کرده و شیر هواگیری کوچکی که در آنجا تعبیه شده را باز نمایید تا هواگیری انجام شود.

نرم افزار انتخاب مدل پکیج دیواری

پیشنهاد میکنیم

عیب یابی پکیج دیواری بنسره پرو Benesssere pro

عیب یابی پکیج دیواری بنسره پرو Benesssere pro عیب یابی پکیج دیواری بنسره پرو کد …

16 دیدگاه ها

 1. با سلام و دعای خیر .
  پکیج بوتان مدل بنسر پرو .
  بعد از سرویس دوتا مشکل ایجاد شد .
  ۱- پمپ متب کار میکند .
  ۲-سیستم گرمایشی در مدار قرار نمی گیرد
  هیچ نوع ااروری هم نمی دهد .
  سپاسگزارم از راهنمای تان.

  • درود دوست عزیز برای مورد ۱ شماره یه مقدار بیشتر توضیح دهید
   ۲-در صورت قرار نگرفتن مدار گرمایشی در سیستم حتما شیر سه طرفه ایراد دارد و باید چک کنیدکه در حالت گرمایشی قرار میگیرد یا نه
   اگر سوالی بود در خدمت هستیم
   موفق باشید

 2. محمد مسعودیان

  سلام خسته نباشید آبگرمکن بوتان مدل B5418rs نشانگر چراغ ال ای دی روشن نمیشود و کلا روشن نمیشود ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • درود دوست عزیز لطف کنید برق رودی به دستگاه رو چک کنید
   ۱-سالم بودن سیم برق ورودی
   ۲-سالم بودن فیوز برق
   در نهایت خرابی برد
   موفق باشید

 3. سلام پکیج من بوتان مدل پارما می‌باشد
  پکیج به طور ناگهانی خاموش می شود و باید حتما ولوم آن را روی حالت خاموش گذاشته و سپس به حالت روشن برگردانم تا روشن شود این اتفاق ممکن است حداقل در روز یک بار اتفاق بیفتد
  فشار آب روی ۱/۵ می‌باشد
  فشار گاز مناسب می‌باشد
  نشتی و گرفتگی ندارد سرویس نیز شده است
  الکترود یون را سمباده زده ام
  دود کش مناسب می‌باشد
  دیگه نمی‌دونم چکار کنم لطفا راهنمایی کنید

  • درود دوست عزیز اول اهم فن رو بگیر ببین پایین نیست اگر پایین باشد این مورد پیش می آید (عمل مسدود شدن رو نشان میدهد چون توان خروج دود را ندارد دوم پرشر دود
   موفق باشی

 4. دورود برشما .پکیج من مدل بوتان اوپتیما درجه حرارت پکیج من از ۶۰ درجه بالا نمیرود .آب گرم داریم ولی رادیاتور هامون داغ نمیشود .تمام آنهارا باز کردم و شتم و هوا گیری کردم بار هم گرم نمیکند علت چیست

  • درود و وقت بخیر لطفا موارد زیر را به ترتیب جک کنید
   ۱-خرابی ان تی سی(NTC)
   ۲-خرابی موتور محرک شیر سه طرفه
   ولی به احتمال زیاد NTC خراب باشد چون دمای کاذب نشان میدهد(دما واقعی نشان نمیدهد به جای دمای ۳۰ درجه ۶۰ درجه نشان میدهد)
   موفق باشید

 5. میشه مطلب رو توی وبلاگ خودم بزارم؟

 6. با سلام ودرود آبگرمکن بوتان۵۴۱۸b گاهی اوقات حتی پس از بستن شیر آب یکسره کار میکند تا وقتی که شیر اب گرم باز و بسته شود قطع نمیشود ایراد کار لطفا کجاست؟ مجاری احتراق تمیز و بازدید شده است!!

  • درود دست عزیز به دلیل رسوب گرفتن میله سوپاپ که بعضی اوقات گیر میکند،حتی اگر شما آبگرم را بسته باشید باز آبگرمکن روشن می ماند (حتما سرویس شود)
   پیروز و موفق باشید

 7. سلام لطفا هواگیری خود دستگاه پکیچ بوتان کالدا ونیزیا چطوری انجام میشه و پیچ هواگیری کجا قرار داره؟

  • درود دوست عزیز روی خود پمپ قرار دارد فقط برای پکیج حتما پیچ مشکلی را باز کنید تا داخل خود دستگاه هواگیری شود ولی برای هواگیری رادیاتورها هم باید پیچ روی پمپ که برای هواگیری است باز باشد و هم پیچ هواگیری روی رادیاتورها.
   موفق باشید

 8. سیدجمید حافظان

  سلام آقا کوروش
  پکیج ما پمپش روشن نمیشه >آب مصرفی گرم مشکلی نداریم. اما برای استفاده از سیستم گرمایشی متاسفانه پمپ روشن نمیشه.
  برق ورودی رو چک کردیم و فیوز رو هم چک کردیم .برق به پمپ سیرکلاتور میره . کمبود فشار گاز وآب هم نداریم در برد هم خطایی مشاهده نمیکنیم لطفا راهنمایی بفرمایید

  • درود دوست عزیز معمولا در تک مبدله دو منظوره این اتفاق می افتد چون در فصل تابستان از سیستم گرمایشی استفاده نکردید پمپ در اصطلاح گریپاژ کرده و برای رفع آن معمولا”
   با یک پیچ گوشتی دو سو بزرگ اول درپوش جلو پمپ رو باز میکنیم و دوم با یک پیچ گوشتی دو سوی کوچک روتور را می چرخانیم تا روان بچرخد. در صورت سوال داشتن با این شماره تماس بگیرید۰۹۱۲۵۷۷۹۶۲۴
   موفق و پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *